Mohlo by vás zajímat, které obce se dostali pod svrchovanost Českého státu a které v velkou českou menšinou zůstali na území Rakouska - dnes spolkové země Horní Rakousko po vzniku českého státu v roce 1918.
Pro tyto obce a osady platily jiná nařízení pro Rakouské mocnařství. Například v "Stabilním katastru" je nenajdete, ale v digitalizovaných matrikách ano, a určitš spadali pod jiné majitele a jejich dokumenty budou uloženy v převážné většině v Rakouských archivech.
Těšínsko, Hlučínsko a Kladsko bude doplněno.
Vše je pouze orientováno na technickou stránku věci, ostatní aspekty ponechávám na řešení někde jinde (na jiné stránky)
Těšínsko, Hlučínsko a Kladsko bude doplněno.
Vše je pouze orientováno na technickou stránku věci, ostatní aspekty ponechávám na řešení někde jinde (na jiné stránky)
---
Zobrazit místo Přehled připojených a nepřipojených obcí a osad k ČSR po r. 1918 na větší mapě
Samozřejmě v příhraničním území, na obou stranách, bylo více či méně obyvatelstvo národnostně promíseno a tudíž je potřeba pokud nenajdeme obec nebo osobu na našem území se po ní poohlédnout v zahraničí a pokud hledáme v okolních vsích a nic nenajdeme na našem území, opět může jít o nedalekou obec u sousedů. V tom případě přeji dostatek trpělivosti a štěstí v hledání. Ono hledání u sousedů je již obtížnější. Jak mnozí poznali i v případě našich východních sousedů. Holt Slovensko je již jiný stát a my nejsme jeho státní příslušníky a z toho plynou i práva a povinnosti. V tomto případě jsou to zejména práva, která zde už jako občané nemáme, v oblasti přístupu k informacím je to pro nás velké mínus.
Při zpracování využito běžně dostupných informací.
Žádné komentáře:
Okomentovat