Info

Vzhledem k okolnosti, že Google neustále šibuje s obrázkama (fotkama), tak se může stát, že někde v starších článcích nebudou fotky. Každá stránka (záložka) má svou vlastní internetovou adresu a vpravo na stránce je vyhledávání. Pokud najdete nefunkční odkaz v článku napište pod článkem zprávu a já to opravím.

úterý 19. června 2018

Zajímavost o zajatcích z I. sv. války, východní fronta

Tak jsem se opět dal do hledání mého dědečka KARLA HRADILA *1897 v záznamech o zajatcích, narukovat měl někdy v květnu 1915. Tento datum jsem zjistil až při procházení kronik a dokumentů z tohoto období. Jediné co jsem věděl z rodinného povídání, že byl v zajetí v Rusku na Krymu u Simferopolu.

Při hledání jsem narazil na zápis z roku 1916, kde mne zaujalo místo, kde byla daná osoba internována:  Nikolsk-Ussurijskij“.

Tady je tento záznam:
Hradil Julius, Gefr. (LIR. Nr. 1?), röm.-kath., 40 Jahre, knogs-gef. 15./9. 1914: intorniert in Nikolsk-Ussuryjskij, Rußland.Na mapě najdete zde: >>>

V záznamech zajatců je uveden zde:  >>>  

Když se podíváte na mapu tak vidíte tu vzdálenost, co musel napříč Ruskem projít.  Není to příbuzný, jen jsem na něj náhodou narazil, při hledání předka a chtěl jsem se s vámi podělit o to, až kam se mohli zajatci dostat.

Žádné komentáře:

Okomentovat